Umorzenie. Joanna Chyłka. Tom 9

Umorzenie, Joanna Chyłka, Tom 9 to kolejna już część bestsellerowej serii o Joannie Chyłce, napisanej przez Remigiusza Mroza. Czy i tym razem bezkompromisowa prawniczka obroni swojego klienta, który według wielu na pewno jest winny okrutnej zbrodni? Czy przykładny ojciec i mąż może okazać się szaleńcem?

Co wydarzyło się w domu Skalskich?

Idealna rodzina, zgodne, szczęśliwe małżeństwo, dwójka dzieci, będących ich oczkiem w głowie i piękny dom. Wszyscy myśleli tak o rodzinie Skalskich, do czasu aż pewnego dnia sąsiadów obudziły krzyki dobiegające z ich domu. Zaalarmowana policja zastaje na miejscu potworny obraz, bestialsko zamordowanej kobiety oraz dzieci. Mężczyzna przyznaje się do winy, jednak wszystkie dowody wskazują na to, że ma on żelazne alibi. Głowa rodziny twierdzi, że wszystkie ślady i zeznania zostały sfałszowane. Tak szalonego kroku, jak obrona oskarżonego, który sam próbuje udowodnić swoja winę, może podjąć się tylko jedna osoba…

Chyłka powraca

Joanna Chyłka to prawniczka, znana nam doskonale z poprzednich tomów. Właśnie przeżywa w swoim życiu bardzo ciężki etap, a ciężka choroba z każdym dniem coraz bardziej daje o sobie znać. Postać pełna determinacji, odznaczająca się kąśliwymi komentarzami i ironicznym poczuciem humoru po raz kolejny wykazuje się odwagą i niespotykaną bystrością. Kierując się wizją, być może niedalekiej śmierci zaskakuje bliskich, jak i czytelników niecodziennymi decyzjami i chęcią poprowadzenia sprawy przez większość z góry skazanej na porażkę. Jak zawsze twardo stąpa po ziemi i nie boi się ludzi stawiających jej warunki, którzy wątpią w słuszność jej argumentacji. Oczywiście na drugim planie niezmiennie króluje relacja Chyłki i Zordona, ich przekomarzanie, ale i bezgraniczne wsparcie oraz zaufanie. Cała książka jest pełna sprzeczności i wodzi czytelnika za nos, miesza w głowie i zaskakuje tajemnicami wychodzącymi na światło dzienne.

Kim jest Remigiusz Mróz?

Remigiusz Mróz to polski i autor wielu bestsellerowych powieści. Z wykształcenia jest prawnikiem, stąd też specjalizuje się w kryminałach ukazujących pracę i zasady panujące w prawniczym środowisku, ale nie tylko. W swoim dorobku ma także książki z gatunku science fiction, thrillery czy powieści historyczne. Jest autorem wielu serii, między innymi:

  • Seria z komisarzem Forstem
  • Seria z Damianem Wernerem
  • Seria z Gerardem Edlingiem
  • Trylogia Parabellum

oraz innych powieści. Seria o Joannie Chyłce, już doczekała się ekranizacji, a główną rolę zagrała Magdalena Cielecka. Każda kolejna powieść jest ucztą dla fanów, a jego twórczość nigdy nie zawodzi, z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *